Non Wovenler

Non Wovenler

Nonwoven, dokuma veya örme olmayan, özel kullanımlar için imal edilen ve kullanım süresine göre maliyeti düşük olan bir teknik tekstil ürünüdür. Yüksek performans gerektirmeyen sektörlerde kullanılabilmektedir.  Nonwoven, A ve B kalitesi olmak üzere farklı tiplerde üretilmektedir. A kalite, mavimsi bir renge sahiptir ve daha yüksek kalitede bir üründür. B kalite ise daha düşük maliyetli bir seçenektir. Bu ürün özellikle takım elbise üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Ceketlerin iç ceplerinde ve kol ağızlarında kullanılan nonwoven, kolayca yırtılabilmesi sayesinde tercih edilir. Nonwoven kumaşlar, yıkamalara dayanıklı bir ürün değildir. Ancak hafif yıkama işlemlerinde, tekstil resin B110A ile kullanılabilir. Bu sayede daha uzun ömürlü bir ürün elde edilir. Standart 100 metre kesilmektedir.

 Non - woven nedir?
Örme veya dokuma olmayan, özel kullanımlar için imal edilen tekstil ürünüdür.

Non Woven kumaşlar nerede kullanılır?
Non Woven kumaşlar tekstil alanında yüksek kalite gerektirmeyen, özellikle takım elbiselerde iç ceplerde ve kol ağızlarda kullanılmaktadır. 

Non Woven kumaşların avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Non woven kumaşlar uzun kullanımlar için dayanıklı değildir. Kolay yırtılırlar. Standart olarak 100 metre üretilmektedir. Kullanım alanına göre iki farklı kalitede seçim yapılma olanağı sağlamaktadır. B110A ribon ile kullanıldığında hafif yıkamalara karşı dayanıklıdır.