Resin Ribonlar

Resin Ribonlar

Daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribonlar en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid ,polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Resin ( reçine ) oranı %98 ve wax (balmumu ) oranı %2 si dir. Silvermat, Whitemat, Glosswhite, JaponAkmaz ve PP etiket çeşitlerinde resin ribon ile sorunsuz net baskılar alınmaktadır.Resin Ribon nedir?
Resin etiket ribon; polietilen, polipropilen, polimid ve polyester gibi farklı türde etiketlere net ve kaliteli baskılar yapmak için kullanılan ribon çeşididir.

Resin Ribon nerede kullanılır?
Resin ribonlar, genellikle güçlü baskının yapılması gereken tekstil sektörü başta olmak üzere kimya, elektronik, sağlık, beyaz eşya, metal sektöründe kullanılmaktadır. Sektörel etiketlerde de baskı yaparken tercih edilmektedir. Örneğin; kuyumcu etiketi, optik etiketi ve japon akmaz bunlardan bazılarıdır. 
Genişlik bakımından 25mm-250mm milimetre aralığında istediğiniz her ölçüde üretim yapılmaktadır. Uzunluk, yoğunlukta 300 metre kullanılsada barkod yazıcıların özelliklerine göre 74, 83, 91, 450 veya 600 metre gibi uzunluklarda üretimi yapılmaktadır Makine modellerine göre outside ve inside olarak sarım yapılmaktadır. Silvermat, whitemat, glosswite, japon akmaz, PP Opak ve Şeffaf etiket çeşitlerinde resin ribon ile sorunsuz baskılar alınmaktadır. 

Resin Ribon'un avantajları ve dezavantajları nelerdir?

En kaliteli baskı ribon çeşididir. Resin ribonlar ağır yıkamalarda kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalabilir, ısı, su, kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.
Alkol testinden başırılı çıkmaktadır. Her marka barkod yazıcı ile uyumludur. 

Resin Ribon diğer ribonlara göre oldukça maliyetlidir. Bu nedenle sektörünüze uygun, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak ribon türünü kullanmak önemlidir. Kullancağınız etiket çeşidine  ve barkod yazıcı modeline göre ribon seçininde bizden bilgi alabilirsiniz. Üreticiden en uygun fiyatlarla, istediğiniz ölçülerde resin etiket ribonlarına sahip olabilirsiniz. İstanbul içi aynı gün sevkiyat gerçekleştirmekteyiz.