Teknik Bantlar

Teknik Bantlar

Teknik Bantlar, klasik ambalajlama dışında, otomotiv, beyaz eşya, boya, reklam yada herhangi bir üretim hattında koruma, ayrıştırma, birleştirme gibi alanlarda kullanılan özel bantlardır. Farklı sıcaklıklarda kullanılabildiği gibi yağlı, petrol bazlı ortamlarda kullanılır. Kullanılacak alanlara göre özel yetenekleri söz konusudur.
Kaplama bandı, kaydırmaz bandı, yer işaretleme bantı, köpük bant gibi bant çeşitleri vardır. İstediğiniz teknik bantlar için bizimle iletişime geçebilir, toplu alımlarda size özel fiyat teklifimizden faydalanabilirsiniz. Teknik Bant nedir?
Klasik koli bantları dışında farklı sıcaklıklarda kullanılabilen bant çeşitlerine teknik bantlar denir.

Teknik Bantlardan en çok kullanılanları hangileridir?

Birçok teknik bant çeşidi bulunmaktadır. Bunlar kullanım alanlarına göre tercih edilmektedir. Kaydırmaz bantlar; su, deterjan, sabun gibi ürünlerde kullanılırken, köpük bantlar; sahip olduğu köpüklü et kalınlığı sayesinde pürüzlü yüzeylerde kullanılabilir. Yük taşıma, kopma ve yaşlanma mukavemetine sahip olan çift taraflı köpük bantlarımız, otomotiv, reklam, mobilya, inşaat v.b. gibi bir çok sektör için uygundur.

 

Teknik bant kullanımın avantajları nelerdir?

Teknik bantlar, standart bantların karşılayamayacağı teknik ihtiyaçları gidermek ürünlerin dayanıklılığı ve sağlamlığı için önem taşımaktadır. Teknik bantlar çeşitli özelliklere sahip olmakla birlikte birçoğu suya, ısıya, darbeye karşı dayanıklıdırlar. Kuvvetli yapışma özelliklerine sahiptir. İhtiyacınıza uygun teknik bantlar için bizimle iletişime geçebilir, toplu alımlarda size uygun indirimlerden haberdar olabilirsiniz.