Termal Etiket

Termal Etiket

Termal etiketler, barkod yazıcıların ısı kullanarak baskı aldığı hızlı tüketilmesi gereken bir etiket türüdür. Bu etiketler, ribon kullanımına gerek duymadığından maliyetleri oldukça düşüktür. Genellikle koli üstü etiketi olarak kullanılan termal etiketler, yoğun etiket kullanımı gerektiren sektörlerde tercih edilir. Ancak, termal stickerların nemli ve sıcak ortamlarda kullanılmamaları gerektiği unutulmamalıdır. Kargo, hastane ve benzeri işletmeler, termal rulo etiketleri kullanarak verimli ve maliyet etkin bir şekilde etiketleme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hızlı, kolay ve ekonomik bir etiketleme çözümü arayanlar için termal etiketler en ideal seçeneklerden biridir. Üreticisi olduğumuz termal etiketlerin standart veya özel ölçüleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Termal etiket nedir?
Termal etiket; termal baskı yöntemiyle basılan, 6 ay kadar kullanımlar için tercih edilmesi gereken kağıt etiket çeşididir. 

Termal nerede kullanılır?
Termal barkod etiketler; uzun kullanımlar için önerilmemektedir. Kargo şirketleri, hastaneler, kuru gıda gibi birçok hızlı tüketim sektöründe tercih edilmektedir. Standart ve özel ölçülerde üretilebilen termal kağıt etiketlerinin en çok kullanılan ölçüleri ise, 20 mm x 40 mm termal etiket ve 100 x 80 mm rulo termal stickerlardır. 

Termal etiketin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Termal etiketler, kuşe etiketlere göre daha kısa ömürlü kullanım imkanı sağlar. Baskısı için ribona ihtiyaç duymadığından dolayı fiyatı en uygun olan etikettir. yüzeyinde herhangi bir koruyucu bulunmadığı için sürtünmelere, ısıya ve ışığa karşı dayanıklı değildir. Ancak ribon ile kullanarak daha kaliteli baskıya sahip olabilirsiniz. 

Düzgün sarım garantisiyle ürettiğimi termal etiketlere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kullanımınıza uygun ölçülerde termal stickerlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Toplu alımlarda, firmanıza özel fiyat teklifleri için whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.