Etiketlik Kumaş

Etiketlik Kumaş

Elde edilebilen geniş bir yıkama sınıflandırmasına sahip olan etiketlik kumaşlar, çoğunlukla Japon akmaz, akmaz veya yıkama etiketi olarak bilinirler. Bu kumaşlar, giysi, ev tekstili ve diğer birçok endüstriyel ürünlerin etiketlerinde kullanılırlar.

Bu etiketlik kumaşlar, hafif, orta ve ağır yıkama sınıflandırması dahilinde sunulabilirler. Hafif yıkama etiketlik kumaşlar, genellikle hassas kumaşlar için kullanılır ve çamaşır makinesinde veya elle yıkanabilirler. Orta yıkama etiketlik kumaşlar, günlük giysiler için uygundur ve genellikle çamaşır makinesinde yıkanabilirler. Ağır yıkama etiketlik kumaşlar ise daha dayanıklıdır ve endüstriyel ürünlerin etiketlerinde kullanılır.

Bu etiketlik kumaşlar, genellikle toplu olarak üretici fiyatlarına tedarik edilebilirler. Bu nedenle, üreticiler, tasarımcılar ve diğer endüstriyel kullanıcılar, uygun fiyatlarla yüksek kaliteli etiketlik kumaşlara erişebilirler.loading

Etiketlik Kumaş nedir?

Etiketlik kumaş, tekstil ürünlerine ait yıkama talimatlarını içeren bilgilerin basıldığı, yıkama sınıfına göre; hafif, orta ve ağır yıkama etiketlerinin basıldığı kumaş türüdür. Etiketlik kumaşlar; yıkama talimatı, yıkama etiketi, japon akmaz olarak da adlandırılabilirler. 

Yıkama talimatı nedir?

Tekstil ürünlerinin yıkama talimatları, ürünlerin dayanıklılığını ve kalitesini korumak için son derece önemlidir. Bu talimatlar, ürünlerin yıkama, kurutma, ütüleme ve temizleme işlemleri hakkında gerekli bilgileri içermektedir.Yıkama talimatları, ürünün içeriği, imalatçı bilgileri, ürün hassasiyeti ve benzeri bilgileri içeren farklı tür etiketlerle sağlanabilir. Örneğin, Japon akmaz kumaşlar veya saten kumaşlar gibi farklı tür kumaşlara baskı yapılabilen etiketler mevcuttur. Ayrıca, daha kaliteli ve gösterişli etiketler için dokuma türündeki yıkama talimatları da tercih edilebilir.Yıkama talimatlarının yanı sıra, konfeksiyon ürünleri gibi beden/ebat bilgilerinin de yer aldığı etiketler üretilebilir. Bu etiketler, ürünlerin daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Firmamız, geniş makine parkuru ve çeşitli üretim teknikleri sayesinde, kaliteli ve ekonomik yıkama talimatı etiketleri üretmektedir. Ürünlerinizin özelliklerine uygun yıkama talimatı etiketleri için bize ulaşabilirsiniz.

Yıkama Talimatlarının önemi nedir?

  • Yıkama talimatlarına uyarak, tekstil ürünlerinizin kalitesini ve yeni görünümünü koruyarak, ürün ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Müşteriler, talimatları takip ederek ürünlerini daha uzun süre kullanabilecekler ve bu, markanızın müşteri memnuniyeti üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.
  • Etiketler, marka ve iletişim bilgilerinizi yazarak, ürünün kullanım ömrü boyunca sürekli bir reklam fırsatı sunar. Bu nedenle, etiketteki bilgilerin zaman içinde silinmemesi önemlidir.
  • Doğru yıkama ve bakım yöntemleri, tekstil ürünlerinin atık olarak daha az sıklıkta ortaya çıkmasına ve daha az kaynak tüketilmesine yardımcı olur. 


Etiketlik kumaş ölçüleri nelerdir?

Etiketlik kumaş ölçüleri müşterilerin isteklerine göre üretilebilmektedir. Ürünün boyutuna, tasarımına göre kullanılan etiket boyutu ve rengi farklılık gösterebilmektedir. En çok tercih edilen etiket boyutları arasında, 30mm x 175 m ağır yıkama japon akmaz,  30 mm x 200 m hafif yıkama japon akmaz bulunmaktadır. 

Düzgün sarım güvencesi ve istanbul içi aynı gün sevkiyat hizmetlerimizle kaliteli hizmet veriyoruz. Etiketlik kumaş çeşitleri veya ölçüleri hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsin.