Renkli Ribonlar

Renkli Ribonlar

Renkli ribonlar etiketinizi farklı kılmak için kullanılır, standart siyah rengin dışına çıkmak isteyen firmaların talepleri için üretilmiştir. Öncelikle kırmızı renk ve ardından beyaz, yeşil, mavi renkleri üretilmiştir, farklı sektörler için wax ribon, wax resin ribon ve resin ribonun renkli olanları mevcuttur, ayrıca tekstil sektörü için altın ve gümüş gri reklerinde ribonlar üretilmiştir. Yoğunlukla sektörel olarak kullanılır örneğin çiçekçiler çelenk etiketlerini basarken kırmızı ve mavi renk ribon kullanırlar. Tekstilciler genelin dışına çıkarak beyaz yıkama talimatı yerine siyah japon akmazın üzerine beyaz ribon ile baskı alırlar yada bir başka firma etiketinde fark yaratmak için baskılarını yeşil renkte ribonla yapabilir. Genişliği 25 mm ile 250 mm arası istenilen her ölçüde üretimi yapılmaktadır, uzunluk olarak özellikle 300 metre kullanılsada barkod yazıcıların özelliklerine göre 74m, 83m, 91m, 450m ve 650 metre ölçülerde de üretimi yapılmaktadır. Makine modellerine göre outside ve inside olarak sarım yapılmaktadır.Renkli Ribon nedir?
Renkli etiket ribonları; wax ribon, wax resin ribon, resin ribon çeşitlerinin renkli versiyonlardır. 

Renkli Ribonlar nerede kullanılır?
Renkli ribonlar genellikle ürünlerine farklılık katmak isteyenlerin tercih ettiği ribon türüdür. Çiçekçilerde renkli kurdelalar üzerine baskı yapılırken, kuyumcularda değerli mücevherleri ön plana çıkartan fiyat, bilgilendirme etiketleriyle kullanılmaktadır. 

Renkli Ribon'un avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Renkli ribonlarla ürünlerinizi rakiplerinizden farklı bir şekilde müşterilerinize sunabilirsiniz. Kırmızı, sarı, yeşil, beyaz, mavi gibi birçok renk seçeneği bulunmaktadır. 
Aynı performansa sahip olmasına karşın renkli ribonların maliyeti siyah ribonlara göre daha yüksektir.

Renkli barkod ribon ile kullancağınız etiket çeşitleri için bizimle iletişime geçebilir, toptan alımlarda size en uygun fiyat tekliflerimizi öğrenebilirsiniz. Üretimini gerçekleştirdiğimiz renkli ribonların İstanbul içi sevkiyatı firmamıza aittir.