Lamine Termal Etiket

Lamine Termal Etiket

Lamine termal etiket, direkt termal baskı yöntemi ile baskı alınabilen ve ribon kullanımına ihtiyaç duymayan özellikleriyle dikkat çeken bir etiket türüdür. Kağıdın her iki tarafında da koruyucu tabakası bulunan mat ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Uzun süreli kalıcılık gerektiren uygulamalarda tercih edilmese de, hızlı tüketim maddeleri ve kolilerin etiketlenmesinde sıklıkla kullanılır. Özellikle gıda sektöründe yaygın bir şekilde tercih edilen lamine termal sticker, 6-9 aylık bir ömre sahiptir. Isı ve ışıktan korunarak ömrü uzatılabilir. Lamine termal barkod etiketi; ribon kullanımına gerek duyulmadığından düşük maliyetlidir ve kolayca baskı alınabilir.  Lamine termal etiket nedir?
Lamine termal etiket; baskı için ribona ihtiyaç duymayan, termal etiketten farklı olarak yüzeyindeki koruyucu sayesinde daha uzun ömürlü mat ve pürüzsüz yüzeye sahip bir etikert çeşitidir.

Lamine termal etiket nerede kullanılır?
Lamine barkod etiketler; her ne kadar üzerinde koruyucu tabaka bulunuyor olsa da 6-9 ayı aşan kullanımlar için uygun değildir. Yoğun olarak gısa sektöründe kullanılan lamine rulo etiketler kısa kullanımlar için ideal bir etiket türüdür. Standart ve istediğiniz ölçülerde üretebildiğimiz lamine termal etiketlerin en çok tercih edilen ölçüleri arasında  20 mm x 40 mm lamine termal etiket ve 100 x 80 mm rulo lamine termal stickerlar bulunmaktadır. 

Lamine termal etiketin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Lamine rulo etiketler, ribonsuz baskı yapabilmektedir. Bu sebeple birçok etikete göre maliyeti düşüktür. Kağıdın iki tarafında da koruyucu vardır, termal etiketlere göre daha uzun ömürlüdür. Isıdan, nemden etkilenmektedir. Uzun süre kullanımlar için tercih edilmemelidir. 

Yüksek üretim kapasitemizle ihtiyaç duyduğunuz ölçülerde Lamine termal barkodlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Düzgün sarımlarla hazırladığımız kolilerle müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmaya önem gösteriyoruz.