Kodlama Ribonlar

Kodlama Ribonlar

Kodlama ribonları; genellikle son tüketim tarihi, üretim tarihi, barkodlama, seri, sıra no vb. bilgileri yazdırmak için kullanılır. İstediğiniz taktirde plastik kukalı veya kağıt kukalı olarak üretim yapmaktır.Kodlama ribonları kendi içinde sıcak baskı folyosu (hot foil) ve termal transfer ribon olarak 2'ye ayrılır. Hot foil sıcak klişe sistemi ile baskı yapmaktadır, Piyasada tarih kodlama ribonu, "hot foil" olarak da bilinir. Yoğunlukta Videojet, Markem, Savema, marka makinelerde kullanılır. Satmış olduğumuz ürünler Videojet, Markem, Savema marka makinelere uyumlu çalışan ürünlerdir. Firmamızdan kodlama ribonlarını istediğiniz ölçülerde ve yüksek kalitede temin edebilirsiniz.Kodlama Ribon nedir?
Ürünler üzerine üretim tarihi, son kullanma tarihi, parça no, fiyat, kilo gibi bilgileri çok uygun maliyetlerle yazdırılması için üretilen ribon çeşididir. 

Kodlama Ribon nerede kullanılır?
Kodlama ribon tarih, fiyat belirtmek için etiketi gıda, kimya sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir. 

Kodlama Ribon'un avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Kodlama ribonları; lekeye, kimyasallara, ışığa, suya, toza karşı dayanıklıdır. Bu nedenle uzun süre kullanılabilmektedir. İstenilen ölçülerde üretilmektedir. 
Sert plastik, deri, naylon gibi birçok yüzeye baskı yapabilmektedir. 
Kullanım alınından dolayı wax ribonlara oranlara oldukça maliyetlidir. 

Toplu ribon alımlarınızda firmanıza özel fiyat teklifleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul içi sevkiyat firmamıza aittir.