Ribon Çeşitleri


Her kullanıma uygun ribon çeşitleri üretiyoruz. Toplu alımlarda sizlere özel indirim fırsatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Barkod etikete baskı yapabilmek için kullanılan ribonların, uygun şekilde kullanımı hem bütçeye hem kaliteye katkı sağlamaktadır.
Bu nedenle hangi ribon nerede kullanılmalı oldukça önemlidir. Aşağıda sizler için ribon çeşitlerini ve özelliklerini sıraladık. Üretimini gerçekleştirdiğimiz ribonlarla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Wax Ribonlar

 

Wax ribonlar genellikle kağıt bazlı etiketlere baskı almak için kullanılır. Uzun süre kullanım gerektirmeyen ekiket barkodlarında kullanılmaktadır. Hastaneler, kargo şirketleri sıklıkla wax ribon kullanmaktadır. Bu ribonlar, yüksek termal hassasiyetle işlem gören yazıcılarla kullanıldığında, baskılar uzun süre dayanır. Wax ribonlar, düşük maliyetli ve geniş bir baskı uygulama aralığına sahip olması nedeniyle çok popülerdir. Standart ve özel ölçülerde üretilebilirler.

 

Wax-Resin Ribonlar

 

Wax-resin ribonlar, kağıt ve bazı plastik bazlı etiketlere baskı almak için kullanılır. Bu ribonlar, yüksek termal hassasiyetle işlem gören yazıcılarla kullanıldığında, dayanıklı ve kaliteli baskılar verir. Wax-resin ribonlar, yüksek hızlı yazıcılarda bile mükemmel sonuçlar sağlayabilen yüksek performanslı ribonlardır. Maliyetleriyle wax ribonların önünde, resin ribonların hemen arkasında yer alırlar. 

 

Resin Ribonlar

 

Resin ribonlar, genellikle plastik bazlı etiketlere baskı almak için kullanılır. Bu ribonlar, yüksek sıcaklıklara ve kimyasallara dayanabilen özellikte olduğundan, özellikle endüstriyel uygulamalarda çok tercih edilirler. Resin ribonlar, yüksek kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü baskılar sağlar. Diğer ribonlara göre maliyeti yüksektir. Kuyumcu etiketi gibi kaliteli baskı gerektiren etiketlerde PP Opak etiket ile birlikte kullanıldığında yüksek kalite sağlamaktadır. 

 

Hot-Foil Ribonlar (Kodlama Ribon)

 

Hot-foil ribonlar, PE, PP gibi ambalaj malzemeleri üzerine baskı almak için kullanılır. Ayrıca, tarih kodlama ribonları olarak da bilinirler. Hot-foil ribonlar, yüksek sıcaklıklarda ısıtılarak, baskı yapılacak yüzey üzerindeki özel bir filmi eritir ve kalıcı bir baskı sağlar. Bu ribonlar, özellikle gıda ve ilaç endüstrisinde kullanılır.

 

Tekstil Ribonları

 

Ağır yıkama ribonları, giyim, ayakkabı ve kurdela baskıları gibi hediye sektöründe oldukça yaygın kullanılmaktadır. Yüksek baskı kalitesi ve yoğun sıcaklıklara karşı dayanıklık göstermektedir. Naylon, polyester, asetat gibi çeşitli malzemelere baskı yapabilen ribonlardır. 

 

Renkli Ribonlar

Diğer ribonların yapabildiği baskıları renkli ribonlarda yapmaktadır. Ribonlar genellikle siyah renkli olarak kullanılmaktadır. Kırmızı ribon, sarı ribon, yeşil ribon, mavi ribon gibi çeşitleri bulunmaktadır.  Çiçekçiler, kuyumcular, gözlükçüler fark yaratmak için etiket renginde değişiklik yapan sektörlerdendir.  25 metre genişliğine ve 300 metre uzunluğunda barkod yazıcının özelliklerine göre baskı yapabilmektedir.


İstediğiniz ölçülerde, düzgün sarım güvencesiyle, çok sayıda ribon üretimi gerçekleştirmekteyiz.